پارتیشن شیشه ای چیست؟

پارتیشن شیشه ای اداری همان جداکننده در محیط اداری می باشد که با ظاهری چشمگیر محیط را برای شما دلنشین می سازد. پارتیشن شیشه ای اداری جهت تفکیک فضا به چند قسمت با عایق صوتی صدا است که به گونه ای یکنواختی فضا را از بین می برد.

امروزهتعداد ساختمان های اداری و تجاری که از پارتیشن شیشه ای اداری استفاده می کنند، در حال افزایش است؛ زیرا تحقیقات نشان داده است که پارتیشن شیشه ای اداری مزایای بسیاری را برای کارمندان داراست. از جمله افزایش بهره وری و تمرکز و همچنین دید باز افراد به یکدیگر.

پارتیشن شیشه ای ایتالیایی

 

انواع پارتیشن شیشه ای اداری

پارتیشن شیشه ای اداری

پارتیشن شیشه ای با شیشه سکوریت

پارتیشن شیشه ای شامل شیشه سکوریت نشکن می باشد. پارتیشن شیشه ای انواع مختلفی را داراست. پارتیشن با شیشه ساده شفاف، پارتیشن شیشه ای با شیشه سندبلاس، پارتیشن شیشه ای با شیشه ساتینا و همچنین ایجاد آرم شرکت روی شیشه پارتیشن نیز قابل اجرا می باشد.

 

پارتیشن دوجداره آلومینیومی

پارتیشن شیشه ای با فریم آلومینیومی

پارتیشن شیشه ای با فریم آلومینیومی نسبت به فریم های دیگر قدرت بالاتری دارد و استحکام آن نسبت به پارتیشن های دیگر بیشتر است.

فریم این نوع پارتیشن نسبت به فلزات دیگر در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم بوده و ساختار خود را برای چندین سال حفظ می کند و اینکه بسیار آسان و سریع قابل تولید و اجرا می باشد.

در این ترکیب اولین چیزی که  نظر مشتریان را به خود جلب می کند ساخت خطوط دقیق آلومینیوم است که باعث ایجاد حس ارتفاع می شود.

رنگ فریم آلومینیومی

رنگ فریم طلایی فضا را لوکس و خاص جلوه می دهد با این حال در انتخاب رنگ فریم دقت کنید زیرا رنگ طلایی برای هر نوع محیطی مناسب نمی باشد.

رنگ نقره ای و رنگ مشکی رنگ هایی کلاسیک در فضای اداری می باشند و  از پرطرفدارترین رنگ های پارتیشن اداری شیشه ای هستند.

 

پارتیشن شیشه ای کشویی

یکی دیگر از طرح های پارتیشن شیشه ای، پارتیشن کشویی است. باز کردن درب توسط درب کشویی قاب دار از کف تا سقف است. پارتیشن شیشه ای کشویی مناسب برای فضای کوچک است که امکان باز شدن درب در آن به سختی فراهم می شود. متریال پارتیشن شیشه ای کشویی، شیشه سکوریت، فریم آلومینومی و یراق آلات کشویی می باشد.

پارتیشن شیشه ای تک جداره فریم لس

پارتیشن شیشه ای تکجداره فریم لس می تواند هر فضای کوچک و بزرگ را به چند قسمت تقسیم کند. از پارتیشن تکجداره فریم لس می توان برای سبک های مدرن و کلاسیک استفاده کرد.

با استفاده از پارتیشن شیشه ای کلاسیک می توان محیطی زیبا با نور کافی ایجاد نمود. هنگامی که به دنبال طراحی فضای اداری خود هستید، پارتیشن شیشه ای می تواند گزینه خوبی برای شما هم از لحاظ صوتی هم از لحاظ کاربرد باشد، ضخامت کم پارتیشن شیشه ای نسبت به پارتیشن های دیگر و اجرای آن در ارتفاع استاندارد و یا با ارتفاع کم، ایجاد طراحی روی شیشه از قبیل، سندبلاس، ساتینا، برچسب، و ایجاد لوگوی شرکت با نصب سریع می تواند به شما وکارکنانتان محیطی آرام را هدیه کند .پارتیشن شیشه ای رنگی یکی دیگر از پارتیشن های شیشه ای اداری است که برای جدا نمودن فضاهای مورد استفاده قرار می گیرد و کاربرد بسیاری در ادارات دارد.شیشه های این نوع پارتیشن سکوریت شده و در رنگهای متنوع تولید می شوند.

شرکت پایا نقش کیامهر ، با استفاده از مهندسین متخصص و آشنا با دانش فنی روز دنیا، برای سازمان هایی که به دنبال طراحی واحد اداری و بهره وری از محیط کار خود هستند ، ایده پردازی کرده و کاربردی ترین پروژه ها را اجرا کرده است.

در حال حاضر شرکت کیامهر، به عنوان یکی از تولید کنندگان و مجریان پارتیشن شیشه ای ارزان ، طراحی اداری را به شکل حرفه ای عرضه و اجرا می نماید. 

قیمت پارتیشن شیشه ای هم بسته به نوع  سفارش مشتری  و هم با توجه به جنس آن متفاوت است. 

یکی دیگر از عواملی که می تواند بر قیمت پارتیشن شیشه ای اثر بگذارد؛ امکانات جانبی پارتیشن مورد نظر است. به عنوان مثال بعضی از پارتیشن های دو جداره به گونه ای طراحی می شوند که فضای خالی بین پانل ها بتواند نقش کمد را ایفا شود؛ پس می توان انتظار داشت که قیمت این نوع پارتیشن ام دی اف با یک پارتیشن ام دی افی ساده فرق خواهد داشت .

پارتیشن اداری دوجداره

 نصب پارتیشن دوجداره اداری یکی از راه های مناسب برای حفظ حریم خصوصی کارمندان و شکیل جلوه دادن محیط کار است. پارتیشن دو جداره نسبت به تک جداره مقاومت و استحکام بیشتری دارد. پارتیشن دوجداره اداری، همانطور که از نامش مشخص است از دو لایه تشکیل شده است و همین امر باعث افزایش قیمت پارتیشن دوجداره نسبت به نوع تک جداره آن است. پارتیشن دوجداره قابلیت های بیشتری دارد و این تفاوت قیمت نسبت به امکانات بیشتر پارتیشن دوجداره منطقی و معقول است.
 

پارتیشن دوجداره و فواید استفاده از آن

 امروزه استفاده از پارتیشن ها به خاطر نصب و اجرای کم هزینه و سریع آنها در مقایسه با سایر روش‌ها بسیار محبوبیت پیدا کرده است. زیرا این پارتیشن‌ها می توانند جایگزین مناسبی برای دیوارهای ثابت باشند و به راحتی محیط های مختلف را به صورت اختصاصی تفکیک و جدا کنند. همچنین باعث ارتقای دکوراتیو داخلی می‌شوند.

این پارتیشن ها به دو صورت پارتیشن دوجداره و تک جداره قابل تولید و نصب می باشند.

قبل از هر چیزی بهتر است، که بدانید پارتیشن دوجداره در متریال های مختلفی همچون فلزی، استیل، آلومینیومی، چوبی، شیشه ای و… قابل طراحی و اجرا هستند.

هر کدام از این نوع پارتیشن ها در مکان و شرایط خاص خود و با توجه به نیاز و پسند مصرف کننده مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پارتیشن دوجداره اداری عایق مناسبی جهت ورود و خروج اصوات هستند. زیرا در ساخت پارتیشن دوجداره از دو لایه جنس هماهنگ استفاده می شود. بنابراین در مکان هایی که حفظ حریم خصوصی از اهمیت زیادی برخوردار است، همچون: ادارات، اتاق اجلاس، اتاق کنفرانس و… استفاده از این پارتیشن ها بهترین گزینه می باشد.

همچنین این پارتیشن ها تا مقدار زیادی عایق گرما و سرما بوده و در صرفه جویی انرژی موثر عمل می کنند.

 

انواع مختلف پارتیشن دوجداره

 گاه تولید کنندگان پارتیشن با ترکیب شیشه با سایر متریال ها مانند: شیشه و چوب، شیشه و آلومینیوم و… اقدام به تولید پارتیشن دوجداره می‌کنند، تا با ترکیب این متریال ها از مزیت های مختلف هر دو جنس بهره‌مند شوند.

ممکن است این سوال برای مصرف کننده مطرح شود، که آیا ترکیب متریال ها در ساخت پارتیشن های دوجداره تاثیر منفی در کیفیت آن ها دارد یا خیر؟

نکته ی جالب در ساخت پارتیشن ها به صورت دوجداره این موضوع می باشد، که تولید کنندگان از هر دو جنس به صورت دوجداره استفاده می کنند. به عنوان نمونه؛ متریال استفاده شده در پارتیشن چوبی و شیشه ای دوجداره شامل: دو لایه شیشه و دو لایه چوب می‌باشد. بنابراین نه تنها ترکیب کردن اجناس مختلف با شیشه در خاصیت عایق بودن پارتیشن ها هیچ گونه خللی وارد نمی کند، بلکه شرایط انتقال نور و استفاده از روشنایی طبیعی نیز فراهم می‌شود.

انواع پارتیشن دو جداره اداری:

  •  پارتیشن شیشه‌ای دو جداره
  •  پارتیشن دو جداره ام دی اف
  •  پارتیشن دو جداره چوبی
  •  پارتیشن دو جداره آلومینیومی

و…

 چرا پارتیشن دوجداره شیشه ای؟
 پارتیشن دوجداره، قابلیت داشتن دو دید به علت استفاده پرده کرکره ولومی مابین دو لایه شیشه سکوریت را دارد و شما می توانید در صورت نیاز کارمندان را مشغول به کار تماشا کنید و نحوه کار آن ها را زیر نظر بگیرید!

پارتیشن شیشه ای به گونه ای است که در فضا وسعت و عمق بیشتری ایجاد می‌کند و از ویژگی‌های این محصول در هر دو نوع تک جداره و دوجداره می‌توان به ایجاد فضایی مدرن اشاره کرد که به شکل نوآورانه با طیف گسترده ای از طراحی های بسیار شیک و ظریف با کیفیت بالا اجرا و نصب می شود.

 
پارتیشن شیشه ای پرچین

پارتیشن شیشه ای کیامهر
 

پارتیشن فریم لس کیامهر

 اجرای شیشه در دکوراسیون اداری با چالش هایی مانند عبور صدا و محدودیت های پیاده سازی مواجه بوده است که مهندسان و طراحان شرکت کیامهر با آگاهی از مشکلات ناشی از استفاده از دولایه شیشه در پارتیشن دوجداره اداری و هزینه بالا نسبت به پارتیشن های دیگر، دست به طراحی و تولید پارتیشن هایی زده اند، که بتواند بر این چالش ها غلبه کند و علاوه بر این مشکلات نسبت به پارتیشن دوجداره که امروزه به علت نوسانات، قیمت بالایی را به خود اختصاص داده است جایگزین خوبی باشد.

این راهکار در پارتیشن فریم لس ارائه شده است. در این پارتیشن بندی اداری برای جلوگیری از عبور صدا، از نوارهای پرکننده بی رنگی استفاده می شود که بین سازه های شیشه ای قرار می‌گیرد. این نوارها علاوه بر اینکه از عبور صدا جلوگیری می‌کند استحکام سازه را بیشتر می‌کند. فریم های استفاده شده نسبت به پارتیشن تک جداره معمولی مغزدارتر بوده و به آکوستیک بودن پارتیشن کمک می‌کند.

G-0TY2M7TS6M